45. Olga Wolniak - Samira, 2013

    Ireneusz Walczak
    - Festyn, 2012,

    Wojciech Kubiak
    - bez tytułu (z cyklu Deja Vu), 2010,

sygn. p.d. OW, opisany na odwrocie: OLGA WOLNIAK/"SAMIRA" 2013/ OL/PŁÓTNO 81X100 CM

(ur. 1957 r.) w latach 1975-1980 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Uzyskała dyplom w pracowni prof. T. Dominika i prof. J. Karczewskiego. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Dziekanka, Warszawa (1985); Twarze, Galeria Młodych, Warszawa (1988); Junge Maler aus Warschau, Galeria Weisser Elefant, Berlin (1988); Aby dostać dobrego męża, Galeria Test, Warszawa (1990); Do pary, Galeria Przyjaciół Akademii Ruchu, Warszawa (1994); Kharkanvand, Djemdjemli i Pardaghi, Galeria Zderzak, Kraków (1997); Kirik Ayna, Galeria Zachęta, Warszawa (2000); Kolor i wzór, Galeria Promocyjna, Warszawa (2002); Filharmonia Narodowa, Warszawa (2002); Galeria Milano, Warszawa (2003); Rodzaj żeński, Instytut Kultury Polskiej, Sofia (2003); Malarstwo, Galeria Grafiki i Plakatu, Warszawa (2006); Jesteś taka słodka, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2007); Draperie, Centrum Olimpijskie, Warszawa (2007); Wzory kolory, Redakcja Gazety Wyborczej, Warszawa (2008); Ich portret, Pałac pod Blachą, Zamek Królewski, Warszawa (2012). Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach: Galerii Zachęta, Warszawa; Galerii Studio, Warszawa; Ilana Goor Museum, Jaffa; Kolekcji Marty Tarabuły, Kraków; Kolekcji Jacques’a Tourela, Warszawa; Fundacji Sztuki Polskiej ING, Warszawa; Klubu Polskiej Rady Biznesu, pałac Sobańskich, Warszawa; Muzeum Narodowego, Warszawa.

Nr katalogowy: 45

Olga Wolniak
Samira, 2013

olej, płótno / 81x100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
242 EUR

1 700 zł
411 EUR
560 USD