44. Mela Muter - Uliczka / Cyganie na brzegu Rodanu, ok. 1940-1945

    Tadeusz Makowski
    - Pięcioro dzieci z psem,

    Józef Czapski
    - Cafe in the gallery, 1968,

Proweniencja

USA, kolekcja Toma Podla
galeria Marka Mielniczuka (do 1995)
Awinion, kolekcja F. Billona

Król A., Tanikowski A., Kolory Tożsamości, Sztuka polska z amerykańskiej kolekcji Toma Podla, wyd. Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2001, s. 96.

Nr katalogowy: 44

Mela Muter (1876 - 1967)
Uliczka / Cyganie na brzegu Rodanu, ok. 1940-1945

olej, płótno / 90 x 71 cm
sygn. p.d.: Muter

Estymacja:
300 000 - 400 000 zł
67 115 - 89 486 EUR
79 576 - 106 101 USD