34. Józef Hecht - Dżungla

    Tytus Czyżewski
    - Kwiaty, 1941,

    Andrzej Wróblewski
    - Szkic do ukrzesłowienia, ok. 1955-56
    (Kompozycja figuralna; Studium kobiety),

Proweniencja

Polswiss Art, aukcja 11.12.2018, poz. 83

Józef Hecht studiował w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Wojciecha Weissa. Przed Pierwszą Wojną Światową zaczął podróżować po Europie, od 1919 roku na stałe osiedlił się w Paryżu gdzie utrzymywał bliskie kontakty z najważniejszymi artystami dwudziestolecia międzywojennego – Modiglianim i Kislingiem. Prace Hechta regularnie pojawiały się na Salonie Jesiennym i Salonie Niezależnych. W 1937 roku wyróżniono go dwoma złotymi medalami na wystawie Międzynarodowych Targach w Paryżu. Jego prace znajdują się w najważniejszych instytucjach krajowych i zagranicznych – m.in w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Waszyngtońska National Gallery of Art posiada w swoich zbiorach bliźniaczy do prezentowanego obrazu miedzioryt z kolekcji Lessinga Juliusa Rosenwalda, amerykańskiego kolekcjonera i biznesmena.

Nr katalogowy: 34

Józef Hecht (1891 - 1951)
Dżungla

olej, płótno / 53 x 80 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Joseph Hecht
na odwrociu Pejzaż portowy (olej, płótno, 52,5 x 80 cm w świetle oprawy)

Estymacja:
18 000 - 25 000 zł
3 847 - 5 342 EUR
4 064 - 5 644 USD

30 000 zł
6 411 EUR
6 773 USD

Aukcja Dzieł Sztuki 31 maja 2022

31 maja o godz. 19.00

16 maja - 31 maja 2022 r.