20. Stanisław Kaczor-Batowski - Targ w miasteczku, ok. 1920

    Wojciech Weiss
    - Kobiecy akt z zegrakiem,

    Władysław Chmieliński
    - Warszawa,

Proweniencja

Zielona Góra, kolekcja prywatna
Desa Katowice, aukcja 14.05.2022, poz. 33

Studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie a następnie w Wiedniu i Monachium. W latach 1903-1914 prowadził własną szkołę malarstwa we Lwowie. Tworzył dzieła o tematyce batalistycznej oraz pejzaże, portrety i sceny historyczne. Zajmował się także malarstwem ściennym i projektowaniem witraży.

Nr katalogowy: 20

Stanisław Kaczor-Batowski (1866 - 1946)
Targ w miasteczku, ok. 1920

olej, płótno dublowane / 28 x 46,5 cm
sygn. p. d.: S. Batowski
na odwrociu nalepka z Desy Katowice

Estymacja:
20 000 - 25 000 zł
4 256 - 5 320 EUR
4 367 - 5 459 USD

Aukcja Dzieł Sztuki 13 grudnia 2022

wtorek, 13 grudnia 2022, o godz. 19.00

25 listopada - 13 grudnia 2022 r.