76. Jarosław Modzelewski - Siłacz z zanikami pamięci, 1994

    - Chwała bohaterom, 1987 (dyptyk),

    Jerzy Mierzejewski
    - Drzewa 2 + 1, 2000,

Proweniencja

Warszawa, kolekcja Ryszarda Variselli

Kraków, Bunkier Sztuki, Jarosław Modzelewski. Przegląd z malarstwa, 2000.
Warszawa, CSW Zamek Ujazdowski, Nadzieja jako wynik uporczywego trwania w smutku i samotności, 1994.
Sopot, Państwowa Galeria Sztuki, Nadzieja jako wynik uporczywego trwania w smutku i samotności, 1994.
Katowice, BWA, Nadzieja jako wynik uporczywego trwania w smutku i samotności, 1994.

Michalski J., Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, wyd. Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 186, poz. 242.
Jarosław Modzelewski. Przegląd z malarstwa [katalog wystawy], wyd. Bunkier Sztuki, Kraków, 2000, s. 86, poz. 39.
Glińska – Piątkowska A., Jęzor nieznanego świata, „Kurier Polski” 1994, nr 100 (29.IV).
Jarosław Modzelewski. Nadzieja jako wynik uporczywego trwania w smutku i samotności [katalog wystawy], CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, PGS Sopot, BWA Katowice (il.).
Kwiatek J., Osobny w grupie, „Trybuna” 1994, nr 91 (19.IV).

Nr katalogowy: 76

Jarosław Modzelewski (1955)
Siłacz z zanikami pamięci, 1994

olej, płótno / 160 x 190 cm
sygn. na odwrocie: Jarosław Modzelewski "Siłacz z zanikami pamięci" olej 160 x 190 cm 1994

Estymacja:
70 000 - 90 000 zł ●
16 356 - 21 029 EUR
18 325 - 23 561 USD

85 000 zł
19 860 EUR
22 252 USD