6. Aleksandra Prusinowska - Turystka, 2018

    Dominik Jasiński
    - Flying High, 2020,

    Aleksandra Prusinowska
    - Prysznic, 2020,

Pekin, Printmaking Museum, The 7th Guanlan International Print Biennal, 14.05 - 15.05.2019

Aleksandra Prusinowska urodzona w 1986 roku w Gdyni. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom w pracowni malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego oraz aneks z linorytu w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. W 2018 roku obroniła tytuł doktora. Obecnie, na wydziale Grafiki, jest asystentką w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna. Wielokrotna stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego i Miasta Gdyni. W 2011 r. uhonorowana Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka wystaw indywidualnych i prezentacji zbiorowych m.in.: The 7th Guanlan International Print Biennal (Chiny, 2019), Triennale Grafiki Polskiej (Katowice, 2018), Uprawia malarstwo i grafikę artystyczną. W swoich pracach lubi sięgać po wzorce z pop-kultury, nawiązując do filmów, reklam, zdjęć prasowych; a także komiksów, z właściwym im sposobem kadrowania. Jest najbardziej rozpoznawalną artystka młodego pokolenia tworzącą linoryty.

Nr katalogowy: 6

Aleksandra Prusinowska (1986)
Turystka, 2018

litografia, papier, ed: 3/10 / 150 x 100 cm
sygn. na dole „Turystka" linoryt 3/10 Aleksandra Prusinowska 2018 r.

Estymacja:
10 000 - 14 000 zł
2 228 - 3 119 EUR
2 733 - 3 826 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia