7. Aleksandra Prusinowska - Prysznic, 2020

    Aleksandra Prusinowska
    - Turystka, 2018,

    Kamil Jaczyński
    - Saturday Night Fever, 2020 ,

Aleksandra Prusinowska urodzona w 1986 roku w Gdyni. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom w pracowni malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego oraz aneks z linorytu w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. W 2018 roku obroniła tytuł doktora. Obecnie, na wydziale Grafiki, jest asystentką w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna. Wielokrotna stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego i Miasta Gdyni. W 2011 r. uhonorowana Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka wystaw indywidualnych i prezentacji zbiorowych m.in.: The 7th Guanlan International Print Biennal (Chiny, 2019), Triennale Grafiki Polskiej (Katowice, 2018), Uprawia malarstwo i grafikę artystyczną. W swoich pracach lubi sięgać po wzorce z pop-kultury, nawiązując do filmów, reklam, zdjęć prasowych; a także komiksów, z właściwym im sposobem kadrowania. Jest najbardziej rozpoznawalną artystka młodego pokolenia tworzącą linoryty.

Nr katalogowy: 7

Aleksandra Prusinowska (1986)
Prysznic, 2020

olej, płótno / 160 x 110 cm
sygn. na odwrocie: Aleksandra Prusinowska „Prysznic" olej na płótnie 100 x 100 cm. 2020 r.

Estymacja:
14 000 - 16 000 zł
3 119 - 3 564 EUR
3 826 - 4 372 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia