18. Józef Mehoffer - Portret Aleksandra Dejeana, 1895-96

    Józef Mehoffer
    - Szkic projektu nagrobka Piotra Tomickiego w kaplicy św. Tomasza w katedrze Wawelskiej,

    Julian Fałat
    - Nieśwież,

Proweniencja

Polska, kolekcja prywatna Kraków, Muzeum Narodowe (depozyt)

Fribourg (Szwajcaria), Musee d’art et d’histoire, Józef Mehoffer et le vitrail art nouveau, 1995. Kraków, Pałac Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Mehoffer i uczniowie, 1938. Kraków, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, 100 Wystawa Artystów Polskich „Sztuka”, 1937. Warszawa, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Józef Mehoffer, 1935. Warszawa, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Wystawa zbiorowa prof. Józefa Mehoffera, 1913.

Zeńczak A., Wapiennik-Kossowicz J., Józef Mehoffer, wyd. BOSZ, Olszanica 2006, s. 15.

Nr katalogowy: 18

Józef Mehoffer (1869 - 1946)
Portret Aleksandra Dejeana, 1895-96

olej, płótno / 120 x 96 cm
sygn. p.g.: Józef Mehoffer 1896 na odwrocie nalepka Musee, d'art et d'histoire we Fryburgu; nalepka z TPSP W Krakowie z 1938 roku; nalepka z opisem pracy z 1913 roku; nalepka z TPSP z opisem pracy

Estymacja:
1 500 000 - 2 500 000 zł
334 822 - 558 036 EUR
404 313 - 673 855 USD