21. Stanisław Ignacy Witkiewicz - EUGENIA DUNIN-BORKOWSKA Z FIRANKĄ

    Wlastimil Hofman
    - ZWIASTOWANIE, 1944

    Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy
    - PORTRET STANISŁAWA NIKLASA, 1920

Proweniencja

Warszawa, kolekcja prywatna Janusza Jeliaszewicza
Kraków, ok. 1970 zakup w antykwariacie Desa

Muzeum Narodowe w Warszawie, Witkacy. Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885-1939). Dzieło malarskie, grudzień 1989 – luty 1990.

Jakimowicz I., Stanisław Witkiewicz 1885-1939, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1990, il. 120. poz. kat. I 163.

Nr katalogowy: 21

Stanisław Ignacy Witkiewicz(Witkacy) (1885 - 1939)
EUGENIA DUNIN-BORKOWSKA Z FIRANKĄ, ok. 1912

węgiel, papier żeberkowy / 60,5 x 43,5 cm
niesygnowany
na odwrocie szkic portretu młodej kobiety

Cena wywoławcza:
55 000 zł
12 972 EUR
15 278 USD

Estymacja:
80 000 - 100 000 zł
18 868 - 23 585 EUR
22 223 - 27 778 USD

95 000 zł
22 406 EUR
26 389 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 12 GRUDNIA 2017

12 grudnia, 2017 r. godz. 19.00

17 listopada - 12 grudnia, 2017 r.